Juhász Barbara és Szalai Anita, a Duocor-Makói SVSE versenyzői remek eredményekkel büszkélkedhetnek.

A Budapesten rendezett Vezérképző nemzetközi mester körversenyre a magyar indulók mellett Jordániából, Kazahsztánból, Kanadából és Indiából is érkeztek játékosok. A tízfős mezőnyben egyetlen nőként ült asztalhoz a makói Juhász Barbara, aki a kilencfordulós viadalon kiemelkedő teljesítményt nyújtott. – Némileg gyengébb kezdés követően képes volt változtatni a játékán, majd három győzelem és három döntetlen elérésével végül a 4. helyen zárt. Összesen hat férfi versenyzőt utasított maga mögé, akik közül ketten FIDE mesteri- és megint ketten nemzetközi mester címmel rendelkeztek – tájékoztatott Horváth Zsolt.

Szalai Anita

A Duocor-Makói SVSE Sakk Szakosztályának ügyvezető elnöke hozzátette, a hölgyeknél további sikerekről is beszámolhat.  A Szegeden rendezett Chess Grand Prix ifjúsági versenysorozat harmadik hazai állomásán Szalai Anita utánpótláskorú játékosuk a 18 év alatti lányok és fiúk 55 fős mezőnyében a 27. helyen végzett. – A 7 forduló alatt a 2 x 15 perces időbeosztású rapid mérkőzéseken 3,5 pontot gyűjtött, így szám szerint három győzelmet és egy döntetlent könyvelhetett el – tájékoztatott. Horváth Zsolt szerint a rendszeres edzések és az egyre jobb versenyzői tapasztalatok is hozzájárultak a nagyszerű eredményhez, amellyel Anita a 10 év alatti lányok kategóriában felállhatott a dobogó második fokára.

(A borítóképen Juhász Barbara látható. Képek forrása: Duocor-Makói SVSE Sakk Szakosztálya)