Elbúcsúztak Görbicz Anitától, a MOL-Pick Szeged nyerte a bajnokságot, Sergio Pérez tudott diadalmaskodni az Azeri Forma1-es nagydíjon, második helyen végzett a Fradi a vízilabda Bajnokok-Ligájában, remekeltek a magyarok a kajak-kenu Európa-bajnokságon.

A Győri Audi ETO korszakos legendája, Görbicz Anita befejezte pályafutását. A 233-szoros válogatott irányító-balszélső a Mosonmagyaróvár elleni idényzáró bajnokival tett pontot kivételes karrierjére. Háromszor volt eredményes a meccsen, amelyet jelképes módon irányítóban fejezett be.

A MOL-Pick Szeged nyerte a férfi kézilabda NB I-et, miután a döntő szombati visszavágóján 37-36-ra győzött a Telekom Veszprém otthonában. Az 1996, 2007 és 2018 után történetük negyedik bajnoki címét ünneplő szegediek 31-28-re nyerték meg hazai pályán a párharc szerdai, első meccsét, így 68-64-es összesítéssel hódították el az aranyérmet.

Pérez nyerte az Azeri GP-t, Verstappen és Hamilton sem szerzett pontot. Kaotikus végjátékot hozott a Formula–1-es Azeri Nagydíj. A Red Bull párosa Max Verstappen vezényletével sokáig vezette a versenyt, ám néhány körrel a vége előtt a bal hátsó gumi megadta magát a holland autóján, s Verstappen kiesett a versenyből, amelyet félbe is szakítottak. Pérez mellé Sebastian Vettel és Pierre Gasly állhatott fel a dobogóra.

A Ferencváros férfi vízilabdacsapata 9-6-ra elveszítette a Pro Recco elleni Bajnokok Ligája-döntőt a Belgrádban. Már a találkozó előtt nehéz helyzetbe került a Ferencváros, ugyanis Sedlmayer Tamást utólagosan egy, az elődöntőben elkövetett durvasága miatt eltiltották a finálétól. A legrangosabb európai kupa elhódítása mellett mindkét csapat számára javítási lehetőség is volt a döntő, mivel egyikük sem tudott hazája bajnokságában első lenni.

A magyar versenyzők két-két arany- és ezüstérmet gyűjtöttek a poznani kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnap délutáni 5000 méteres versenyeiben, így a küldöttség 18 dobogós hellyel, kilenc elsővel, hét másodikkal és két harmadikkal zárta a kontinensviadalt. Az olimpiai számokban 4-2-1 volt a mérleg.

Forrás: m4sport.hu, nemzetisport.hu
Kép: m4sport.hu