A Győri ETO  nyerte a női kézilabda Magyar Kupát. Dárdai Pál az első osztályban tartotta a Herthát. Valter Attila a top 5-ben maradt a Giron. A DVSC és a Gyirmót jutott fel az NBI-be. Összesen 15 érmet szerzett a magyar csapat a szegedi kajak-kenu világkupán. Eseménydús hétvégén vagyunk túl.

A Győri ETO nyerte meg a kézilabda női Magyar Kupát: a vártnál szorosabb meccsen végül is biztosan, 29-23-ra győzte le a Debrecent a fináléban. A harmadik helyért a Ferencváros a Kisvárdát múlta felül.

A német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában a Hertha BSC 0–0-s döntetlent játszott a Kölnnel. Mivel a többi eredmény Dárdai csapatának kedvezett, a berliniek az utolsó fordulótól függetlenül biztosították helyüket az élvonalban!

Egan Bernal (Ineos Grenadiers) nyerte meg a Giro d’Italia országúti kerékpáros-körverseny kilencedik szakaszát, ezzel összetettben is átvette a vezetést a rózsaszín trikót három napon át viselő, vasárnap 49 másodperc hátránnyal a 25. helyen célba érő Valter Attilától (Groupama-FDJ). A 22 éves magyar versenyző az ötödik helyre csúszott vissza az összetettben, hátránya 43 másodperc az éllovas mögött.

A labdarúgó NB II 38., záró fordulójában eldőltek a nagy kérdések: a DVSC a Haladás legyőzésével (4–2) bajnokként jutott fel az élvonalba, míg a Gyirmót gálázva lett első osztályú, hiszen Csertői Aurél együttese 4–0-ra kiütötte a Békéscsabát. A Vasas így hiába verte meg 3–0-ra a Győri ETO-t, a következő idényben is marad a másodosztályban.

A hazai válogatott  négy arany-, nyolc ezüst- és három bronzéremmel zárta a vk-t, az olimpiai számokban két második helyet gyűjtött Tótka Sándor (K-1 200 m) és a Balla Virág, Takács Kincső duó (C-2 500 m) révén. A szegedi világkupán összesen 26 versenyszámban osztottak érmeket, a 60 ország több 900 versenyzője között 45-en képviselték a magyar színeket. A viadal a járványügyi intézkedések miatt nézők nélkül zajlott a Maty-éren

Forrás és képek: nemzetisport.hu