Hírek Makó

Kihirdették a homlokzatfelújítási támogatás nyertes pályázóit

A pályázati felhívásra határidőig 11 ingatlanra vonatkozóan adtak be érvényes pályázatot, a nyertes pályázók névsorát közösségi oldalán osztotta meg Farkas Éva Erzsébet.

– Makó város településképének védelméről szóló önkormányzati rendeletünk alapján pályázatot hirdettünk a településünk helyi egyedi vagy utcaképi védettségű épületei, továbbá a történeti belvárosban vagy műemléki környezetben álló – egyedileg nem védett – épületek homlokzat felújításának támogatására. Az idei évi költségvetésben erre a célra 9 millió forintot különítettünk el. A pályázati felhívásra határidőig 11 ingatlanra vonatkozóan adtak be érvényes pályázatot, melyek közül kettő társasház. A legutóbbi rendkívüli testületi ülésen a képviselő-testület a rendeletben meghatározott szempontok szerint, a főépítész szakmai véleményét figyelembe véve, a Makovecz Imre Bizottság javaslata alapján biztosította a támogatásokat 50-93% közötti intenzitással. Hajrá, Makó! – írja a bejegyzésben a polgármester.

Nyertes pályázók:
– Matuszka István Sándorné (Makó, Állomás tér 7.)
– Felmérai Szilárd, Felmérai-Almási Éva (Makó, Árpád utca 9.)
– Hadár László Péter, Hadárné Galamb Krisztina Enikő (Makó, Eötvös utca 38.)
– Siket Zoltánné Kis Csilla (Makó, Kálvin utca 5.)
– Szakács László, Mészáros Réka (Makó, Kazinczy utca 4.)
– Kovács Imre, Kovács Imréné (Makó, Pázmány utca 2.)
– Károlyi György, Károlyi Györgyné (Makó, Petőfi utca 5.)
– Dr. Orbán Imre Mihály, Orbán-Szabó Györgyi (Makó, Petőfi park 15.)
– Szabó Mária (Makó, Teleki László utca 16.)
– Makó, Széchenyi tér 18-20. társasházi közösség
– Makó, Széchenyi tér 25. társasházi közösség

Makó város településképének védelméről szóló önkormányzati rendeletünk alapján pályázatot hirdettünk a településünk…

Közzétette: Farkas Éva Erzsébet – 2019. július 22., hétfő