Hírek Kiemelt hírek Makó

Folyamatosan zajlik a makói levéltár anyagainak átköltöztetése

A városunkban lévő két kilométernyi közgyűjtemény várhatóan októberben lelhet véglegesen új otthonára – számolt be közösségi oldalán Farkas Éva Erzsébet.

– dr. Szabó Csabával, a Magyar Nemzeti Levéltár főigazgatójával, valamint dr. Ö. Kovács József megyei főigazgató-helyettessel a mai napon bejárással egybekötött egyeztetést tartottunk. Az állami közgyűjteményi intézet vezetői kiemelték a városvezetés elhivatottságát a levéltár megmaradása, méltó körülmények közé helyezése iránt. Főigazgató Úrral megállapodtunk, hogy a jövő év első negyedévében az egykori Csanád vármegye iratanyagait is hazaköltöztethetjük szeretett városunkba – írja a bejegyzésben a polgármester.

Folyamatosan zajlik a makói levéltár anyagainak átköltöztetése az új, Petőfi parki épületegyüttesbe. A városunkban lévő…

Közzétette: Farkas Éva Erzsébet – 2018. szeptember 3., hétfő

 

Borítókép: Facebook / Farkas Éva Erzsébet