Hírek Kiemelt hírek Makó

Ősszel nyithatja meg kapuit a makói levéltár

A levéltári napok keretein belül nyílhat meg a Csongrád Megyei Levéltár makói telephelyének új épületegyüttese.

– A közel 2,4 kilométernyi közgyűjtemény, köztük az egykori Csanád vármegye iratanyagának átköltöztetése hamarosan megkezdődik, és a nyár folyamán hosszú évtizedek után, végre méltó helyre kerülhet városunk helytörténeti gyűjteménye – írta Farkas Éva Erzsébet Facebook-oldalán. Kiemelte: “mert a makóiak akarata az volt, hogy a levéltárunk megmaradjon, méltó körülmények közé kerüljön, és csanádi történelmiségünk okiratait is visszakaphassuk. Együtt, összefogással sok mindent megvalósíthatunk városunkért!”

A polgármester egy videót is csatolt a hamarosan megnyíló levéltári épületegyüttesről:

Elkészült a makói levéltár megújult épülete

Ősszel, a levéltári napok keretein belül nyílhat meg a makóiak és a térségben élők előtt a Csongrád Megyei Levéltár makói telephelyének új épületegyüttese. A közel 2,4 kilométernyi közgyűjtemény, köztük az egykori Csanád vármegye iratanyagának átköltöztetése hamarosan megkezdődik, és a nyár folyamán hosszú évtizedek után, végre méltó helyre kerülhet városunk helytörténeti gyűjteménye. Mert a makóiak akarata az volt, hogy a levéltárunk megmaradjon, méltó körülmények közé kerüljön, és csanádi történelmiségünk okiratait is visszakaphassuk. Együtt, összefogással sok mindent megvalósíthatunk városunkért!

Közzétette: Farkas Éva Erzsébet – 2018. június 19.