Hírek Kiemelt Makó színes

Koncerttel zárult a „Láttad-e már a zenét?” rajzverseny eredményhirdetése

Szentpéteri Csilla zenésztársaival élőben is előadta azokat a dalokat, amelyek megihlették a résztvevő gyerekeket. A rajzpályázatra mintegy 541 rajz érkezett, a Glorius Vigadóban 70 díjat adtak át ma délelőtt.

A Bartók iskolában indult el az a különleges kezdeményezés, amelynek során Nadobán Zsuzsanna és Urbancsokné Ruff Mária tanítónők a zene és a képzőművészet összekötésére tettek kísérletet Szentpéteri Csilla zenéjén keresztül. Elsőként 36 díjat akartak átadni, ebből végül hetven lett: 12 első, második és harmadik helyezettet, illetve 35 különdíjat és egy közönségdíjat is kihirdettek az átadón, továbbá a legkreatívabb tanár díj is gazdára talált a Csongrád megyeieknek meghirdetett versenyen.

navigate_before
navigate_next

– Nagyon nehéz volt döntést hozni, és bevallom őszintén, hogy így újra végignézve a rajzokat, nekem a legjobb az lett volna, ha mind az 541-en kapnak valamilyen díjat – mondta el Szentpéteri Csilla. A zongoraművész továbbá hozzátette, fontosnak tartotta, hogy mindenképpen itt tudjon lenni, hiszen szerette volna élőben is eljátszani azokat a dalokat, amelyek megihlették a diákokat.

Kiemelte továbbá, hogy nagy öröm számára, hogy ennyi makói támogató állt az ügy mellé. Minden korcsoportban az első helyezett egy állítható, forgatható és dönthető rajzasztallal, illetve egy hozzátartozó székkel lett gazdagabb a DUOCOR felajánlásának köszönhetően, a második és harmadik helyezettek pedig „Láttad-e már a zenét?” pólót, Szentpéteri Csilla CD-t, társasjátékokat, sporteszközöket, Hagymatikum és kalandpark belépőket, illetve pizzázási, kávézási és fagyizási lehetőségeket kaptak. Szentpéteri Csilla, aki a zsűri elnöke is volt egyben, elmondta: hisz abban, hogy ezek az ajándékok tényleg jók arra, hogy ösztönözzék a gyerekeket, a rajzpályázatot pedig szeretnék folytatni, jövőre ismét Csongrád megyében, azt követően pedig a megyéket is versenyeztetnék. Az elképzelés és a cél egy országos verseny létrehozása lenne, amely Makón kapna helyet, a főtéren kiállított rajzokkal és koncerttel.

navigate_before
navigate_next

Az alkotások a díjátadó után átkerültek a Hagymaházba, ahol több mint egy hétig lesznek még megtekinthetők. Továbbá szeretnének egy DVD-t is létrehozni a beérkezett pályamunkákról, hogy azt megkapják a résztvevő iskolák, hogy le tudják vetíteni, illetve egy Facebook-oldal is készülhet hamarosan a beérkezett alkotásokkal.

Kategóriánként a dobogós helyezettek és a különdíjasok (K):

Művészeti kategória

1-2.o.

I.                    Juhász Mirtill 2.o. Magán Zeneiskola Makó  
II.                  Rimovszky Laura 1.o. Gedói Ált. Isk. és AMI Szeged  
III.                Kiss Balázs 1.o. Ádám Jenő Ált. Isk. és AMI Bordány  
K.

 Molnár Emese óvodás

 

Magán Zeneiskola Makó  

 

3-4.o.

I.                    Czombos Lara 4.o. Ádám Jenő Ált. Isk. és AMI Bordány  
II.                  Fülöp-Tanács Fanni 4.o. Ádám Jenő Ált. Isk. és AMI Bordány  
III.                Jankó Döníz 3.o. Gedói Ált. Isk. és AMI Szeged  

 

5-6.o.

I.                    Faragó Ramóna Mária 6.o. Gedói Ált. Isk. és AMI Szeged  
II.                  Patai Regina 6.o. Gedói Ált. Isk. és AMI Szeged  
III.                Ludányi Ákos 6.o. Magán Zeneiskola -Kiszombor Kiszombor  
K.

Kakuszi Bettina Szimóna  6.o.

Gedói Ált. Isk. és AMI Szeged  
K.

 Ludányi Péter Zoltán 6.o.

Magán Zeneiskola -Kiszombor Kiszombor  

 

7-8.o.

I.                    Gyuris Vanda 7.o. Ádám Jenő Ált. Isk. és AMI Bordány  
II.                  Barna Dorottya 7.o. Táltos Tehetséggondozó Általános Iskola, Gimnázium, Szakképző Iskola, Óvoda és AMI Szeged  
III.                Farkas Brigitta 8.o. Magán Zeneiskola-Kiszombor Kiszombor  

 

Eltérő tantervű

K.

Molnár Tamás 8.o.

Aranyossy Ágoston Ált. Iskola Hódmezővásárhely  

 

Honvéd program – felzárkóztató program

I.                    Dósa Dániel 7.o.   Makó  
K.

 Domonyi László 4.o.

  Makó  
K.

 Igaz Molli óvodás

  Makó  

 

Makói Általános Iskola és AMI

1-2.o.

I.                    Kukucska Barbara 2.o. Makói Ált. Iskola –Nagyéri Tagintézmény Nagyér  
II.                  Viasz-Kádi Edit 2.o. Makói Ált. Iskola- Bartók Makó  
III.                Rozgonyi Lili Anna 2.o. Makói Ált. Iskola –Nagyéri Tagintézmény Nagyér  
K.

Darócz Maja 2.o.

Makói Ált. Iskola- Bartók Makó  
K.

 Szabó Viktória 2.o.

Makói Ált. Iskola- Bartók Makó  

 

3-4.o.

I.                    Molnár Vanda 3.o. Makói Ált. Iskola- Bartók Makó  
II.                  Kádár Barbara 3.o. Makói Ált. Iskola- Bartók Makó  
III.                Földi Léda 4.o. Makói Ált. Iskola- Bartók Makó  
K.

Szabó Virág Tünde 4.o.

Makói Ált. Iskola- Bartók Makó  
K.

 Fodor Panna 4.o.

Makói Ált. Isk.-Almási Makó  
K.

Gesztesi Alexa 4.o.

Makói Ált. Isk.-Almási Makó  

 

 

 

Általános

1-2.o.

I.                    Lovász Katalin 1.o. Szent Antal Katolikus Ált.Isk. és Óvoda Tiszasziget  
II.                  Fazekas Léda 2.o. Szent István Egyházi Általános Iskola Makó  
III.                Horváth Hanna 2.o. Szent István Egyházi Általános Iskola Makó  
K.

DusBrendon 2.o.

Szent István Egyházi Általános Iskola Makó  
K.

Kis Anna 2.o.

Liszt Ferenc Ének-Zenei Ált. Iskola Hódmezővásárhely  
K.

 Varga Dominika 1.o.

Petőfi Sándor Ált. Isk. Pitvaros  

 

3-4.o.

I.                    Vér Vanda 4.o. Szent László Katolikus Ált. Iskola Mórahalom  
II.                  Dósai Molnár Anita 3.o. Deák Ferenc Általános Iskola Szentes  
II.                  Popov Timothy 3.o. Liszt Ferenc Ének-Zenei Ált. Iskola Hódmezővásárhely  
III.                Szabó Viktória 4.o. Kálvin Téri Ref. Ált. Isk. Makó  
III.                Tóth Liza 3.o. Liszt Ferenc Ének-Zenei Ált. Iskola Hódmezővásárhely  
K.

 Di Mundó Antonio 4.o.

Szent László Katolikus Ált. Iskola Mórahalom  
K.

Sóki Réka 3.o.

Apátfalvi Dózsa György Ált. Isk. Apátfalva  
K.

 Németh Mirella Kiara 4.o.

Szent László Katolikus Ált. Iskola Mórahalom  
K.

Cérna Hanna 4.o.

Szent László Katolikus Ált. Iskola Mórahalom  
K.

Somogyi Vivien 3.o.

Liszt Ferenc Ének-Zenei Ált. Iskola Hódmezővásárhely  
K.

Koncz Réka 3.o.

Návay Lajos Ált. Isk. Földeák  
K.

Antal Zsófia 3.o.

Liszt Ferenc Ének-Zenei Ált. Iskola Hódmezővásárhely  
K.

Balla Nimród 3.o.

Szent Antal Katolikus Ált.Isk. és Óvoda Tiszasziget  
K.

Nagy-Tóth Menta  3.o.

Liszt Ferenc Ének-Zenei Ált. Iskola Hódmezővásárhely  
K.

Körömi Ábel 3.o.

  Csanádpalota  
K.

Farkas Noémi 3.o.

Szegedi Fekete István Ált. Isk. Szeged  

 

5-6.o.

I.                    Szakács Bernadett 6.o. MÁI és AMI Makó  
I.                    Andor Rebeka 5.o. Kálvin Téri Ref. Ált.Isk. Makó  
II.                  Pál Alexandra 6.o. MÁI és AMI Makó  
III.                Sóki Lorina 6.o. Makói Ált Isk. Makó  
 

       III.

Igaz Jázmin 6.o.

Makói Ált.Isk. Makó  
K.

Sipka Brenda 6.o.

Kisteleki Ált. Isk. Kistelek  
K.

Ocskó Lili 6.o.

Szent István Katolikus Ált. Isk. Szatymaz  
K.

Ádók Boglárka 5.o.

Kálvin Téri Ref. Ált.Isk. Makó  
K.

Balla Gréta Ilona 5.o.

MÁI Almási Makó  
K.

 Kovács Levente  5.o.

József Attila Gimnázium Makó  

 

7-8.o.

I.                    Jó Melinda 7.o. József Attila Gimnázium Makó  
II.                  Németh Lea Patrícia 7.o. József Attila Gimnázium Makó  
II.                  Králik Edina 7.o. József Attila Gimnázium Makó  
II.Jani Nikolett8.o. MÁI és AMI Makó  
III.                Eleven Ákos 8.o. MÁI Makó  
III.                Dömösi Lola 7.o. József Attila Gimnázium Makó  
K.

Asztalos Amanda 7.o.

Kálvin Téri Ref. Ált. Isk. Makó  
K.

 Oláh Tittina 7.o.

Szent Antal Katolikus Ált.Isk. és Óvoda Tiszasziget  

A közönségdíjas Körömi Ábel lett Csanádpalotáról, a legtöbb pályamunkát beküldő és legkreatívabb rajztanár címet Kocsisné Maráczi Margit nyerte a József Attila Gimnáziumból.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé.