Kiemelt Sport

Focihétvége: menetel a Makó II., megzuhant a Kiszombor

Összegyűjtöttük, milyen eredményeket értek el térségünk csapatai a megyei focibajnokságok hétvégi fordulóiban.

MH-összeállítás

A márciusi első hétvége szibériai időjárási körülményei halasztották a rajtot megyénk alacsonyabb osztályaiban is, de most szombaton és vasárnap végre a legtöbb együttes pályára léphetett a megye II.-ben, a megye III-ban és a megye IV-ben. A siker persze nem volt teljes, hiszen a játéktér még nem mindenütt tette lehetővé, hogy mérkőzést rendezzenek. Nézzük, milyen eredményeket értek el térségünk csapatai!

Megyei II. osztály 17. forduló:

Makó II. – Csengele 3-0 (1-0). Gól. Bány T., Béres R., Bartucz M.
St. Mihály FC – Kiszombor 4-0 (1-0). Gól: Farkas Á., Belaidi A., Farkas F., Olajos Cs.
SZVSE II. – Apátfalva 0-0
Az Üllés – Csanádpalota meccset május 16-ára halasztották.

A Makó II. 45 ponttal a tabella első helyén áll, a 27 pontos Kiszombor harmadik, a 20 pontos Apátfalva tizedik, míg a 13 pontos Csanádpalota a tizennegyedik helyen tanyázik.

Megyei III. osztály Tisza-Maros csoport 14. forduló:

Nagylak – Pázsit 1-2 (0-1). Gól: Nagy T., illetve Vékes M. (2)
A Kübekháza – Földeák összecsapást május 1-jére halasztották, a Pitvaros szabadnapos volt.

A 22 pontos Földeák a negyedik, a 14 pontos Nagylak a kilencedik, a 7 pontos Pitvaros tizenkettedik, míg az 1 ponttal álló Kübekháza tizenharmadik, azaz sereghajtó a tabellán.

Megyei IV. osztály Tisza-Maros csoport 14. forduló:

Maros-menti UFC – Derekegyház 3-1 (2-1). Gól: Szabó P., Bíró A., Varga A., illetve Bottyán J.
Szentesi Kinizsi II. – Földeák U19 5-0 (1-0). Gól: Földesi M. (3), Tóth L., Simák M.
A Nagymágocs II. – Maroslele derbit április 15-ére halasztották.

A Maros-menti UFC 27 ponttal a negyedik, a Földeák U19 16 ponttal a hatodik, a Maroslele 11 ponttal a nyolcadik helyen tanyázik.