Belföld Hírek Sport

Fucsovics a nyolcaddöntőben, Federer következhet

Fucsovics Márton három sima szettben legyőzte Nicolas Kickert, ezzel továbbjutott a nyolcaddöntőbe az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, ahol Roger Federerrel, a 19-szeres Grand Slam-bajnokkal is megküzdhet.

MH-MTI

A világranglistán 80. magyar játékos – aki életében először főtáblás Melbourne-ben – 6:3, 6:3, 6:2-re győzte le argentin ellenfelét. Ezzel nem csak tovább jutott, hanem Baranyi Szabolcs magyar rekordját is beállította, aki 1973-ban volt nyolcaddöntős az Australian Openen, hiszen harmadik győzelmével Fucsovics Márton várhatóan a 62-63. helyre jön fel a világranglistán.

Hiába kért szünetet fájó lábujja miatt az ellenfél, a nyíregyházi teniszezőt a pihenő sem zökkentette ki: tartotta előnyét, nem sokra rá pedig kétszettes előnyt (6:3) szerzett. A dél-amerikai egyre többet rontott, a harmadik felvonás elején is elbukta a szerváját. Fucsovics 3:0 után sem lassított, ezután Kicker hozott még két gémet, de ez már kevésnek bizonyult.

Borítókép: Facebook/Fucsovics Márton