A József Attila Múzeum ma délelőtt családi programot szervezett a Luca napi népszokások jegyében.
Albert Barbara – Makó
A József Attila Múzeum családi napján résztvevők Luca napi népszokásokat elevenítettek fel, illetve egy kis karácsonyi készülődést is beiktattak a programba.
– Leginkább az óvodások és az alsó tagozatosak érdeklődtek az esemény iránt, örülök, hogy elég sokan ellátogattak hozzánk. A gyerekek harisnyába raktak forgácsot és búzaszemeket szórtak rá, ezenkívül tobozos karácsonyi díszt, illetve horgolt hópelyhet egyaránt készíthettek. Délelőtt Luca pogácsát sütöttünk és mindenki bekapcsolódhatott a gyúrásba, nyújtásba, szaggatásba – mondta Cs. Tóth Gabriella múzeumpedagógus.
– Mindig a múzeumban önkénteskedek, a kézműves programokba bármikor szívesen bekapcsolódok, szeretek segíteni a gyerekeknek. Egyébként a Juhász Gyula Református Gimnázium és Szakképző Iskola 11.-es tanulója vagyok és a művészet iránt érdeklődöm – árulta el Ács Vivien, az egyik önkéntes.