Rió 2016 Sport

Újabb négy érem az olimpián

Folytatódott sportolóink sikere az ötkarikás játékokon, hiszen Hosszú Katinka és Cseh László ezüstérmet szerzett, Kapás Boglárka pedig bronzéremmel térhet haza. Márton Anita súlylökő harmadikként állhatott dobogóra Rióban.

Albert Barbara – Makó

Márton Anita nagy meglepetést okozott, hiszen súlylökésben 19.87 méteres országos csúccsal bronzérmes lett. A szegedi atléta a nyolcadik helyen kezdett és az csak utolsó sorozatban dőlt el a harmadik hely sorsa. A dobogó legfelső fokára Michelle Carter állhatott 20.63 m-es eredménnyel.

DEBRE20160812044-e1471071094129

Márton Anita már olimpiai bronzzal büszkélkedhet

Izgalmasra sikerült a férfi 100 m-es pillangóúszás döntője, mert hárman végeztek holtversenyben a második helyen. Bizony Cseh László, Michael Phelps és Chad Le Clos 51.14 másodperces idővel egyszerre értek célba. A versenyszámot a szingapúri Joseph Schooling nyerte 50.39 másodperces olimpiai csúccsal.

1280

Bár hihetetlennek tűnik, de mindhárman másodikok

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka a 200 m-es hátúszás fináléjában is esélyesnek tűnt. Az Iron Lady végig vezetett, de az utolsó métereken amerikai ellenfele Maya Dirado hat századdal gyorsabb volt, így 2:06.05 perces idővel végül ezüstérmet szerzett.

Hosszú Katinka

Három arany és egy ezüst

A 800 m-es gyorsúszást szinte már tudni lehetett, hogy az amerikai Katie Ledecky nyeri. Kapás Boglárka sokáig a második helyen úszott, de az utolsó száz métert a brit Jazz Carlin jobban bírta, így bronzérmes lett.

Rio de Janeiro, 2016. augusztus 13. Kapás Boglárka a nõi 800 méteres gyorsúszás eredményhirdetésén a riói nyári olimpián a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában 2016. augusztus 12-én. MTI Fotó: Kovács Tamás