Hírek Sport színes

Bronzérmet szerzett Petra a világbajnokságon!

A junior lány váltón bronzérmet szerzett a makói Kothencz Petra és csapata a franciaországi Annemasse-ban megrendezett junior uszonyosúszó világbajnokságon.

Major Zsuzsanna- Makó

A Kothencz Petra, Blaszák Lilla, Szűcs Rebeka és Szabó Anita összeállítású 4×100 méteres lány felszíni váltó nagyszerű teljesítménnyel a harmadik helyen végzett szombaton. A verseny híreit közlő facebook csoport adta hírül, hogy a lányok fantasztikus hajrával harmadik helyen értek célba, méghozzá 02:46.69-es idővel.

13615118_1276988732335644_2522678584199726421_n
A képen balról jobbra: Blaszák Lilla, Szabó Anita, Szűcs Rebeka és Kothencz Petra. Fotó: facebook/buvaruszovbeb

A versenyt orosz váltó nyerte 02:43.11-es idővel. Az ukrán váltó a második lett, nem sokkal megelőzve mienket 02:46.43-al.

A magyar fiú csapat a hatodik helyen zárt 02:34.95-el. A fiúknál is az orosz csapat állhatott fel a dobogó legfelső fokára, őket követte az olasz és az ukrán váltó.