Hírek Makó Sport színes

Szurkoljunk a makói Petrának a Vb-n!

A makói Kothencz Petrának szoríthatunk az ifjúsági úszó Vb-n! Élőben is nézheti, és szurkolhat neki! Százezer forinttal támogatta a testület a kijutását a bajnokságra.

Major Zsuzsanna- Makó

Amíg sokan a focival, vagy a vásárhelyi úszó bajnoksággal vannak elfoglalva, addig a makói Petra a franciaországi búvárúszó Vb-n fergeteges eredményeket hoz.

Ifjúsági kategóriában 00:42,05-ös idővel 4. helyen ért célba 100m felszíni úszáson a junior világbajnokságon! A távot egyébként az orosz Mikhailushkina nyerte, új junior világcsúccsal.

Ő az a Kothencz Petra, akiről legutóbb itt írtunk, annak kapcsán, hogy a makói képviselők 100 ezer forinttal támogatják a kijutását a franciaországi Ifjúsági Bajnokságra.

Ezek pedig a csütörtöki eredmények amit a Vb facebook híreit közlő oldalán találtunk:

“Hamlin Dorothy ifi korosztályú versenyzőnk 200m uszonyos gyorsúszáson hatalmas egyéni csúccsal harmadikként ért célba, ezzel megszerezve a válogatott első érmét. Nem sokkal később ugyanezen a távon Stadler Bence szintén bronzérmet nyert természetesen új egyéni csúccsal. Rajtuk kívül még négyen döntőztek ma, fantasztikus időeredményekkel!