Makó

Taroltak a makói úszók

Albert Barbara – Makó

Kothencz Petra április elején 100 m-es felszíni úszásban 2. helyezett, míg 200 m-en 1. lett Kaposváron.

– Egy századon múlt az aranyérem. A hosszabb távon viszont örülök, hogy a dobogó legfelső fokára állhattam – tette hozzá.

A verseny Dunaújvárosban folytatódott a DVG Kupával. A makói tehetség 50 és 1500 m-en aranyérmet, valamint 200 m-en ezüstérmet szerzett.

– Ritkán rendeznek versenyeket Dunaújvárosban, de jól éreztük magunkat a megmérettetésen. 1500 m-en 15 m-es előnnyel nyertem – árulta el Petra.

A hétvégén Egerben, a Dobó Kupán bizonyítottak az uszonyosúszók. Petra három 2. helyezéssel tért haza. Nehéz mezőnyben kellett megállniuk a helyüket a versenyzőknek.

– Az egyik legerősebb ellenfelemmel úsztam. A célom, hogy javítsak az időeredményemen s ez sikerült. Nem a győzelem az elsődleges szempont, hanem a fejlődés – fogalmazott Petra.

A makói uszonyosúszók jelenleg az Országos Bajnokságra koncentrálnak, melyet május végén rendeznek meg.

Székelyhidi Hanna: 50 m gyors 1. hely, 100 m gyors 1. hely, Domokos Ádám: 50 m gyors 1. hely, 100 m gyors 1. hely, Varga Réka: 100 m felszíni 3. hely, Fülöp Bulcsú: 50 m gyors 1. hely, 100 m gyors 1. hely, Szabó Anett: 100 m gyors 1. hely, Dobó Dániel: 100 m gyors 3. hely, 4×50 m váltó: Székelyhidi Apor, Szabó Roland, Fülöp Bulcsú, Novák Bálint 3. hely.