Hírek

250 diák rajtolt a makói kistérségi mezei futóversenyen


– Köszönhetően a versenyző diákok, az önkormányzat, a sportcsarnok, térségi oktatási intézmények, a felkészítő pedagógusok és a közreműködők, támogatók együttműködésének, egy nagyon jól szervezett verseny volt az idei, amely most először került az Erdei Ferenc téri sportpályára – mondta Czirbus Gábor alpolgármester. Hozzá tette: Aaz új városvezetés kiemelt feladata a gyermekek sportolási lehetőségeinek támogatása, hiszen az egészségük a legfontosabb.

A versenyen a diákolimpia 2014-2015-ös versenykiírása szerinti I– VI. korcsoportos tanulók szerepeltek, 7-18 éves kor között. Általános- és középiskolás kategóriában, 10 intézményből összesen 250 gyermek futotta körbe a sportpályát. A legjobbak a megyei döntőre jutottak tovább.


 

A mezei futó diákolimpia eredményei:

I. korcsoport
Lány csapatverseny
:

I. Kálvin Téri Református Általános Iskola, II. Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Almási Tagintézménye, III. Szikszai György Református Általános Iskola,IV. Makói Szent István Egyházi Általános Iskola,V. Makói Katolikus Általános Iskola.

Lány egyéni:
I. Brakszatórisz Zsófia , II. Balázs Evelin, III. Szabó Dóra mindhárman a Kálvin Téri Református Általános Iskola diákjai.

Fiú csapatverseny:
I. Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Almási Tagintézménye, II. Makói Szent István Egyházi Általános Iskola, III. Kálvin Téri Református Általános Iskola, IV. Makói Katolikus Általános Iskola, V. Szikszai György Református Általános Iskola.

Fiú egyéni:
I. Engedi Márk – Makói Általános Iskola Almási Tagintézménye, II. Csonka Bálint – Szent István Egyházi Általános Iskola, III. Domonyi Marcell -Makói Katolikus Általános Iskola.


II. korcsoport
Lány csapatverseny:


I. Kálvin Téri Református Általános Iskola, II. Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Almási Tagintézménye, III. Makói Katolikus Általános Iskola, IV. Makói Szent István Egyházi Általános Iskola.


Lány egyéni:
I. Ferencsik Mónika – Makói Katolikus Általános Iskola, II. Varga Boglárka – Kálvin Téri Református Általános Iskola, III. Bartucz Fanni – Makói Katolikus Általános Iskola.

Fiú csapatverseny:

I. Kálvin Téri Református Általános Iskola, II. Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Almási Tagintézménye, III. Makói Szent István Egyházi Általános Iskola, IV. Makói Katolikus Általános Iskola, V. Szikszai György Református Általános Iskola.

Fiú egyéni:

I. Engedi Krisztián – Makói Általános Iskola Almási Tagintézménye, II. Olasz Dominik – Kálvin Téri Református Általános Iskola, III. Novák Csongor – Szent István Egyházi Általános Iskola.


III. korcsoport
Lány csapatverseny

I. Makói Szent István Egyházi Általános Iskola, II. Kálvin Téri Református Általános Iskola, III. Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Almási Tagintézménye, IV. Makói Katolikus Általános Iskola, V. Szikszai György Református Általános Iskola

Lány egyéni:

I. Csizmazia Csenge – Szent István Egyházi Általános Iskola, II. Sztachó Natália – Szent István Egyházi Általános Iskola, III. Vágner Kíra – Kálvin Téri Református Általános Iskola.

Fiú csapatverseny:

I. Szikszai György Református Általános Iskola, II. Kálvin Téri Református Általános Iskola, III. Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Almási Tagintézménye, IV. Makói Katolikus Általános Iskola, V. Makói Szent István Egyházi Általános Iskola.


Fiú egyéni:

I. Szegi Marcell – Kálvin Téri Református Általános Iskola, II. Kiss Zsolt – Szikszai György Református Általános Iskola, III. Koczkás Benedek – Makói Általános Iskola és AMI Almási Tagintézménye.


IV. korcsoport
Lány csapatverseny
:


I. Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Almási Tagintézménye, II. Kálvin Téri Református Általános Iskola, III. Makói Szent István Egyházi Általános Iskola.

Lány egyéni:
I. Szekeres Réka – Szent István Egyházi Általános Iskola, II. Varga Brigitta – Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Almási Tagintézménye, VI. Bencze Tünde – Szent István Egyházi Általános Iskola.

Fiú csapatverseny:

I. Kálvin Téri Református Általános Iskola, II. Makói Szent István Egyházi Általános Iskola, III. Szikszai György Református Általános Iskola, IV. Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Almási Tagintézménye, V. Makói Katolikus Általános Iskola

Fiú egyéni:

I. Horváth Richárd – Kálvin Téri Református Általános Iskola, II. Giba Ádám – Kálvin Téri Református Általános Iskola, III. Lajtár Krisztofer – Szikszai György Református Általános Iskola.


 Középiskolás kategória:


Csapatversenyben:
1. Juhász Gyula Református Gimnázium és Szakképző Iskola, 2. Makói Návay Lajos Szakképző Iskola és Kollégium., 3. Galamb József Mezőgazdasági Szakképző Iskola.

Egyéni versenyben, 5. korcsoportban, fiú kategória: 1. Juhász Sándor – Návay Lajos Szakképző Iskola és Kollégium, 2. Szűcs András – Juhász Gyula Református Gimnázium és Szakképző Iskola, Perjési József – Juhász Gyula Református Gimnázium és Szakképző Iskola.

Egyéni versenyben, 5. korcsoportban, lány kategória: Vígh Barbara – Návay Lajos Szakképző Iskola és Kollégium, 2. Horváth Petra, Makói Návay Lajos Szakképző Iskola és Kollégium, 3. Csendes Regina, Juhász Gyula Református Gimnázium és Szakképző Iskola

 Egyéni versenyben, 6. korcsoportban, fiú kategória: 1. Szabó Péter, Galamb József Mezőgazdasági Szakképző Iskola, 2. Kerekes Zsolt, Galamb József Mezőgazdasági Szakképző Iskola, 3. Kiss Norbert, Galamb József Mezőgazdasági Szakképző Iskola.

Egyéni versenyben, 6. korcsoportban, lány kategória: 1. Kerekes Luca, Juhász Gyula Református Gimnázium és Szakképző Iskola, 2. Pécsi Franciska, Juhász Gyula Református Gimnázium és Szakképző Iskola, 3. Gera Bernadett, Juhász Gyula Református Gimnázium és Szakképző Iskola.