Hírek

Térségi komplex angol verseny


Makó Híradó-Pitvaros
Ebben az évben is nagy volt az érdeklődés: 8 iskolából 25 tanuló érkezett, hogy megméresse magát.  A versenyen – mely írásbeli és szóbeli részből állt- hallás utáni szövegértésből, nyelvtani ismeretekből és nyelvhasználatból mérték össze tudásukat a diákok. A verseny megrendezéséhez anyagi vagy tárgyi  segítséget nyújtott az Oxford University Press Kiadó, az Óvodánk és Iskolánk Gyermekeiért Alapítvány, valamint a szülők, kollégák és diákok lelkes csapata.
A 7. osztályosok versenyén 13 tanuló, a 8. osztályosok versenyén pedig 12 diák mérte össze tudását. Mindkét kategória első hat helyezett versenyzőjét angol nyelvű könyvekkel jutalmazták.
A 7. osztályosok közül I. hely Németh Kira Makó-MÁI Bartók tagintézménye (felkészítő nevelő: Doroginé Kiss Ildikó), II. hely Hatternik Adél Pitvaros-Petőfi S. Általános Iskola (felkészítő nevelő: Szüllőné Cződör Mária), III. hely Dobsa Dorina Makó-MÁI Bartók tagintézménye (felkészítő nevelő:Kissné Joó Judit), IV. Balázs Máté Mezőhegyes-József Attila ÁMK (felkészítő nevelő: Bihari Katalin), V. hely Harcsás Réka Pitvaros-Petőfi S. Általános Iskola (felkészítő nevelő: Szüllőné Cződör Mária), VI. hely Kiss Noémi Nagyszénás-Czabán S. Általános Iskola (felkészítő nevelő: Dobrókáné Tóth Olga)
A 8. osztályosok versenyében: I. hely Plesovszki Boglárka Nagyszénás-Czabán S. Általános Iskola (Felkészítő nevelő: Dobrókáné Tóth Olga) II. hely Deák Zsombor, Tótkomlós-Jankó János Gimnázium és Általános Iskola (felkészítő nevelő: Molnár Gábor Pál), III. hely Majoros Viktória Makó-SZIGNUM (felkészítő nevelő: Baloghné Kovács Éva), IV. hely Molnár Dóra Makó-JAG  (felkészítő nevelő: Medveyné Nagy Csilla), V. hely Baka Nikolett Makó-JAG (felkészítő nevelő: Medveyné Nagy Csilla), VI. hely Kármán Ákos Tótkomlós-Jankó János Gimnázium és Ált. Isk.( felkészítő nevelő: Molnár Gábor Pál) és Kálnay Martin, Pitvaros-Petőfi Sándor Általános Iskola (felkészítő nevelő: Hasznosi Mária) – értesítette hírportálunkat Szüllőné Cződör Mária, a verseny szervezője.